Cumhuriyet'in 100. Yılında Bağımlılıklardan Uzak Özgür Gençlik Paneli
6 Kasım Pazartesi Günü Saat 09.30'da Mehmet Akif Ersoy Salonu'nda gerçekleşen panelin ayrıntılaına ulaşmak için tıklayınız.
Cumhuriyetin İlk 100 Yılında Sosyal Hizmette Gündem: Psikopatoloji
30 Ekim Pazartesi Günü Saat 13.30'da Tuğrul Çubukçu Salonu'nda gerçekleşen panelin ayrıntılarına ulaşmak için tıklayınız.
Toplum ve Sosyal Hizmet Dergisi Covid 19 Özel Sayısı
Prof. Dr. Yasemin ÖZKAN ve Doç. Dr. Nur Feyzal KESEN'in özel sayı editörleri olduğu Toplum ve Sosyal Hizmet Covid 19 Özel Sayı tam metnine ulaşmak için tıklayınız
Erasmus
  • Erasmus+ Programı; 5 milyondan fazla kişi için AB sınırları içinde ve/veya dışında bireylere öğrenme fırsatları sağlamaktadır.
  • Erasmus+ hakkında detaylı bilgi almak için lütfen //www.abofisi.hacettepe.edu.tr/ sitesini ziyaret ediniz.
  • Linkteki akış tablosu Erasmus+ Öğrenim Hareketliliği başvuru süreci hakkında kısaca bilgi vermektedir. 
  • Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü öğrencileri Erasmus+ Öğrenim Hareketliliğinden yalnızca 7. veya 8. dönemde faydalanabilmektedir. Sosyal hizmet bölümünün ikili anlaşmaları bu dönemleri kapsadığından diğer dönemler için yapılan başvurular uygun bulunmamaktadır. Lütfen bu hususu göz önünde bulundurunuz. Özellikle 7. dönem Erasmus öğrenim hareketliliğinden yararlanacak olan öğrencilerin 7. dönemde almaları gereken teorik seçmeli dersleri önceden almış olmaları ve sadece SHO 417 dersinin gerekliliklerini yerine getirmek üzere Erasmus programından faydalanabileceklerini önemle hatırlatırız. Bu gerekliliğin yanında Erasmus programının hibelerinden yararlanmak üzere  30 AKTS (ECTS) değerinde ders almaları ve bu derslerin arasında mutlaka sahada uygulama dersinin bulunması gerekmektedir. Aynı durum 8. dönem için (SHO 418) de geçerli olduğu halde 7. dönem Erasmus programından yararlanabilmek için söz konusu dönemin tüm seçmeli teorik derslerinin Hacettepe Sosyal Hizmet bölümünden önceden alınmış ve başarıyla tamamlanmış olması gerekmektedir. SHO 418 (8. dönem uygulama dersi) için öğrencinin bu dersten başka bir dersi kalmamış olması gerekir.
  • Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümünün sahip olduğu ikili anlaşmalar ilgili linktedir.
  • Güncel Erasmus anlaşmaları için tıklayınız.

İletişim

Arş. Gör. Ecem Naz Nazlıer (ecemnazlier@gmail.com)